STPS60SM200CW
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
STPS60SM200CW
  • 1
Description : STPS60SM200CW TO-247
Contact Now
Product Attribute Attribute Value
STMicroelectronics
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS: Details
Schottky Rectifiers
Through Hole
TO-247
Dual
Si
60 A
200 V
790 mV
500 A
50 uA
- 40 C
+ 175 C
STPS60SM200C
Tube
Brand: STMicroelectronics
Pd - Power Dissipation: -
Product Type: Schottky Diodes & Rectifiers
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vr - Reverse Voltage: 200 V